Лудогорец и Славия играят при резултат 1:0 в мач от 20-ия

...

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия 1:0, Спас Делев даде преднина на орлите

Лудогорец и Славия играят при резултат 1:0 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Спас Делев изведе първенците напред с гол в 18-ата минута.

На Gong.bg ще проследим най-интересните моменти от срещата.

Още в 4-ата минута Лудогорец погледна към вратата на Славия. Кирил Десподов проби отдясно при опит за контраофанзива. Той потърси с пас по земята собствен съотборник навътре в наказателното поле, само че тпоката бе избита от бранител на " белите ".

Четири минути по-късно пък Игор Тиаго бе покрай това да порази гостите. Той насочи изстрел от отдалеченост, който обаче мина настрана от задачата. В 12-ата минута пък Якуб Пьотровски нахлу в пеналтерията с самостоятелен пробив. Полякът нанесе мощен изстрел, който обаче се озова в ръцете на Светослав Вуцов, който мазета.

Три минути по-късно Кирил Десподов получи късмет да извърши директен свободен удар, който бе на границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче срещна стената. Последва корнер, от който Лудогорец не съумя да заплаши Вуцов.

Доминик Янков нахлу в наказателното поле на Славия в 18-ата минута, той потърси Игор Тиаго към бялата точка за осъществяване на дузпи, само че нападателят на " орлите " не съумя да играе с топката. Така тя стигна до Спас Делев, който бе безусловно свободен и без да се замисли заби топката в мрежата на " белите ".

LIVE ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Спас Делев 18'

Съставите на двата тима:

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 3 Антон Недялков, 32 Игор Пластун, 16 Аслак Фон Витри, 24 Оливие Вердон, 6 Якуб Пьотровски, 23 Мануел Шоу, 64 Доминик Янков, 9 Игор Тиаго, 11 Кирил Десподов, 90 Спас Делев

Резерви: 12 Симон Слуга, 2 Пипа, 8 Клод Гонсалвеш, 10 Матиас Тиссера, 14 Дени Групер, 20 Нонато, 22 Франко Русо, 30 Педро Нареси, 37 Бърнард Текпетей

Старши треньор: Анте Шимунджа

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 23 Емил Виячки, 4 Людовик Соарес, 17 Ерол Дост, 19 Чунг Нгуен, 88 Тони Тасев, 22 Дарко Тасевски, 11 Кристиан Добрев, 9 Ахмед Ахмедов

Резерви: 12 Николай Кръстев, 14 Роберто Райчев, 37 Венцислав Керчев, 10 Владимир Николов, 55 Натан Гасама, 83 Христо Попадийн, 15 Валентин Петров

Старши треньор: Златомир Загорчич